رئیس آموزش و پرورش منطقه 17:  طرح از مدرسه تا خانه با دوچرخه می تواند طرحی استانی و ملی باشد
  • جزییات خبر / اخبار منطقه, اخبار ویژه منطقه / تعداد بازدید: 38 print
  • 1398/8/18
  • رئیس آموزش و پرورش منطقه 17: طرح از مدرسه تا خانه با دوچرخه می تواند طرحی استانی و ملی باشد

  • مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش منطقه 17 تهران پس از رکاب زنی در سطح منطقه با دانش آموزان و شهردار منطقه17، با حضور در مدرسه سلمان فارسی و شرکت در آیین اهدای 20 دوچرخه به 20 تن از دانش آموزان این مدرسه، ضمن تقدیر از شهردار منطقه گفت: اقداماتی که آقای کلهری برای نخستین بار در سطح کشور برای فرهنگ سازی دوچرخه سواری آغاز کرده اند، به عنوان یکی از راهکارها در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی شهر تهران می تواند موثر باشد.


وی افزود: برای شروع این طرح و فرهنگ سازی چه نهادی مهم تر و موثرتر از آموزش پرورش و چه مکانی مقدس تر از مدرسه و چه کسانی تاثیر گذارتر از دانش آموزان در اجرای این طرح می توانند باشند؟

نیکبخت تاکید کرد: برای دومین بار طرح از خانه تا مدرسه با دوچرخه در مدارس منطقه 17 توسط مدیریت شهری اجرا می شود. معتقدم این طرح قابلیت این را دارد که به یک برنامه خوب استانی و ملی تبدیل شود. لازم می دانم به خاطر این اقدام مثبت که در راستای سلامت دانش آموزان است از همه عزیزان و مدیران شهری تقدیر و تشکر کنم.

وی در پایان گفت: این اقدام باعث ایجاد نشاط در بین دانش آموزان شده و نتیجه مستقیم و غیر مستقیم در ارتقا و بهبود وضعیت تحصیلی آموزشی دانش آموزان خواهد داشت. متاسفانه سرویس مدارس رو به افزایش است. در منطقه ما  1000 سرویس دانش آموزی در سامانه ثبت شده و رتبه استفاده از سرویس مدارس در منطقه ما هفتم است. امیدوارم توسعه دوچرخه سواری در کاهش ترافیک و ارتقا سلامت دانش آموزان شهرمان با شتاب بیشتری انجام شود.