در جریان رکابزنی در منطقه17 عنوان شد:  محمدی: باید زیرساختها برای دوچرخه سواری دختران هم فراهم شود
  • جزییات خبر / اخبار منطقه, اخبار ویژه منطقه / تعداد بازدید: 24 print
  • 1398/8/18
  • در جریان رکابزنی در منطقه17 عنوان شد: محمدی: باید زیرساختها برای دوچرخه سواری دختران هم فراهم شود

  • غلامحسین محمدی رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران در جریان حضور در رکابزنی صبحگاهی در منطقه 17 با تقدیر از اجرای طرح های نوآورانه ترویجی دوچرخه سواری در این محدوده گفت: دوچرخه سواری تنها محدود به پسران نیست و باید زیرساختهای لازم برای رکابزنی دختران در مدارس هم فراهم شود.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه17، صبح امروز بازدید و رکابزنی صبحگاهی رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران با حضور در منطقه 17 و همراهی محمودکلهری شهردار منطقه و جمعی از معاونین، در مدرسه سلمان فارسی برگزار شد.

مشاور شهردار تهران با تاکید بر لزوم حضور همه شهروندان در حفاظت از محیط زیست گفت: رکابزنی و دوچرخه سواری تنها محدود به پسران و آقایان نیست. باید زیرساختهای لازم توسط شهرداری و آموزش و پرورش فراهم شود تا درمدارس دخترانه هم امکاناتی وجود داشته باشد که دختران دانش آموز هم بتوانند با استفاده از دوچرخه به مدرسه بیایند که الحمدلله با تدابیر صورت گرفته از سوی شهردار محترم منطقه آقای کلهری، این اقدام صورت گرفته و به زودی دختران هم رکابزنی خواهند کرد.

رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران با تاکید بر لزوم انتقال تجربه موفق این طرح به سایر مناطق گفت: لازم است این الگو در مناطق دیگر هم اجرا شده و دانش آموزان با این روش به سمت و سوی حفاظت از محیط زیست و دوچرخه سواری سوق پیدا کنند. که البته در کلانشهری همچون تهران چاره ای هم جز اجرای این طرحها و جلب مشارکت شهروندان نداریم و باید با کمک همه مردم، برای کاهش آلودگی هوا گام برداریم. چون ورزش نکردن سبب شده آمار ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و سایر بیماری های زمینه ای همچون فشارخون و دیابت خصوصا در نسل پیش از شما، افزایش یابد که شهردار محترم تهران جناب آقای حناچی هم با پیوستن به کمپین سه شنبه های بدون خودرو در فرهنگسازی این امر تاکید کردند تا شما عزیزان نوجوان از این خطر به دور باشید.

محمدی با تقدیر از همراهی دانش آموزان گفت: خوشحالم که در جمع پرنشاط و با انرژی شما دانش آموزان هستم و تجربه خوبی در رکابزنی صبحگاهی با حضور شما دانش آموزان عزیز داشتم.امیدوارم در این فضای عطرآگین از حضور شهدا، با موفقیت مراحل تحصیل خود را طی کنید و همواره متوسل به ائمه اطهار(علیهم السلام) باشید.

گفتنی ست در این دیدار صبحگاهی، محمدی از پروژه های جاری منطقه همچون مجموعه ورزشی دارالشهدا بازدید و پس از آن در رکابزنی گروهی دانش آموزان پسر مدرسه سلمان فارسی شرکت کرد و با اهدای 20دوچرخه به دانش آموزان، فاز دوم اجرای طرح نوآورانه «از خانه تا مدرسه با دوچرخه» اجرایی شد.