به میزبانی شهردار منطقه 17:  نشست هم اندیشی مدیران حقوقی شهرداری تهران برگزار شد
  • جزییات خبر / اخبار منطقه, اخبار ویژه منطقه / تعداد بازدید: 109 print
  • 1397/9/6
  • به میزبانی شهردار منطقه 17: نشست هم اندیشی مدیران حقوقی شهرداری تهران برگزار شد

  • نشست هم اندیشی مدیران حقوقی شهرداری تهران با حضور شهردار منطقه 17، مقامات قضایی ، مدیرکل حقوقی، معاونین و روسای این اداره کل و همچنین رؤساي ادارات حقوقي و تنظيم قراردادهاي مناطق 22گانه شهرداري تهران در سالن جلسات شهرداری منطقه 17 برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی شهرداری تهران، در ابتدای این نشست، امیرمحسنی شهردار منطقه 17 ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به حضار، اظهار امیدواری کرد تا در این جلسه شاهد نتایج مثمر ثمری در راستای حل مشکلات شهروندان در همه مناطق باشیم.

وی در ادامه با بیان ویژگی هایی از منطقه 17 از قبیل مساحت، جمعیت، مشکلات حقوقی و کیفری و ... افزود: از جمله اقدامات مؤثر ما در این منطقه ارتباط تنگاتنگ شهرداری با آموزش و پرورش در جهت ایجاد اتفاقات فرهنگی مطلوب بوده تا کودکانمان از سنین پایین به عنوان گردانندگان آینده شهر، مسئولیت پذیری را آموزش ببینند.
محسنی از ایجاد راهکارهای نوین در بازسازی منطقه و شهر خبر داد و تصریح کرد : در پی ایجاد راه حل هایی هستیم که با کمترین فشار بر مردم و با همراهی آنان تولید ثروت  کنیم و در این راه سیستم قضایی را یار و یاور شهرداری دانسته به شرط آنکه با ادبیات هم آشنا باشیم.
سید محمد طباطبایی نژاد مدیرکل حقوقی شهرداری تهران ضمن قدردانی از شهرداری منطقه 17 از تقبل میزبانی این جلسه افزود: هدف اصلی این سلسله نشست ها، سیاست گذاری های کلان شهرداری در حوزه حقوقی و وحدت رویه در عملکرد است و این مهم تنها زمانی اتفاق می افتد که تعاملاتمان در حوزه حقوقی گسترده تر و حضور میدانی مدیران نیز بیشتر شود.
وی همچنین به موضوع سامانه قراردادها اشاره داشته و تأکید نمود: از آنجایی که ازین پس شکل گیری تمامی قراردادهای شهرداری از صفر تا صد در سامانه قراردادها خواهد بود لذا دوستان حقوقی ملزم هستند تا  فرمت تمامی قرارداهای مناطق را به اداره کل ارسال داشته تا پس از بررسی آنها به فرمتی یکسان و استاندارد که اساس کار سامانه قراردادها شود دست پیدا کنیم.
مدیرکل حقوقی شهرداری تهران با تصریح  اهمیت نقطه نظرات مدیران حقوقی در تنظیم فرمت قراردادها گفت: بسیار مهم است  قبل از طراحی فرمت استاندارد قراردادها ، بازخوردهای خود را از بخشنامه های صادر شده منعکس نمایید .
در ادامه این نشست که با حضور مقامات قضایی صورت گرفت، مدیرکل حقوقی به بخشنامه صادره از سوی دادستان کل استان تهران  مبنی بر تمرکز کلیه دعاوی مطروحه مربوط به شهرداری تهران به یک مجتمع اشاره داشته و افزود: همانگونه که می دانید از یک قانون ممکن است برداشت های متفاوتی صورت بگیرد و تمرکز دعاوی شهرداری تهران در یک مجتمع ، برکت های فراوانی از جمله ایجاد رویه های یکسان و واحد در پی دارد تا هم از تضییع حقوق شهرداری و مردم جلوگیری به عمل آید.
در خاتمه این نشست، مدیران حقوقی به بیان دغدغه های خود  در زمینه های تعیین کاربری های املاک، اختلاف بین قیمت گذاری ها، تفویض اختیار واقع در بخشنامه کمیسیون قراردادها، املاک واقع در رهن، دعاوی مطروحه از طرف ورثه و دعاوی مطروحه در خصوص اراضی ملی، انتقال اسناد، تداخل و تعارض های ثبتی و ... پرداختند که توسط قضات محترم ارائه طریق شد.