به میزبانی منطقه۱۷ و با حضور معاون شهردار تهران برگزار شد:  رونمایی از اسناد پشتیبان برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران
  • جزییات خبر / اخبار منطقه, اخبار ویژه منطقه / تعداد بازدید: 106 print
  • 1397/7/18
  • به میزبانی منطقه۱۷ و با حضور معاون شهردار تهران برگزار شد: رونمایی از اسناد پشتیبان برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران

  • منطقه 17 تهران میزبان گردهمایی فصلی مدیران ادوار شهرداری تهران با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران بود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷، در گردهمایی فصلی مدیران ادوار شهرداری تهران با حضور دکتر حجت الله میرزایی معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا، دکتر رحیم قربانی, محمدرضا واعظ مهدوی و جمعی از مدیران پیشکسوت شهرداری تهران در حوزه برنامه ریزی و  امیرمحسنی شهردار منطقه۱۷ در سالن اجتماعات شهرداری منطقه۱۷ برگزار شد.

امیرمحسنی شهردار منطقه۱۷ تهران به عنوان میزبان این نشست، در ابتدای این جلسه، به بیان آماری از وضعیت منطقه 17 تهران پرداخت و گفت: این منطقه با وسعت هشتصد و بیست و دو هکتار از متراکم‌ترین مناطق شهر تهران است. سرانه فضای سبز در این منطقه حدود سه و نیم مترمربع است که در مقایسه با استاندارد دوازده مترمربعی در تهران، فاصله زیادی با استاندارد دارد. در برنامه چهار ساله ای که با همکارانم تدوین کرده ایم قصد داریم بجز فضای سبز مرسوم، فضای سبز عمودی را در سطح منطقه توسعه بدهیم.

محسنی در ادامه از برنامه‌ریزی برای توسعه شهری در این منطقه خبر داد و گفت: یک برنامه چهار ساله از دی ماه پارسال در این منطقه تدوین و اجرایی شد که فاز اول و دوم آن و بخشی از پروژه‌های تعریف شده آن انجام شده است.

به گفته شهردار منطقه 17، این برنامه به صورت مشارکتی و با رویکرد توسعه ای و محله محور تدوین شده است وی گفت: یکی از طرح های مهم این منطقه، محور نیلوفری، در مسیر راه‌آهن تهران-تبریز است که سعی در بازآفرینی این محور داریم

محسنی ادامه داد: علاوه بر این در دو محور خیابان ابوذر و خیابان زمزم هم اقدامات مهمی انجام شده که مشارکت کامل بخش خصوصی در منطقه در حال اجراست که تا دهه فجر افتتاح خواهد شد.

گفتنی ست در این نشست معاونین هماهنگی، برنامه ریزی و توسعه شهری در ادوار مختلف شهرداری تهران در مناطق حضور  داشتند.