11/19/2018 - دوشنبه 28 آبان 1397
Menu

نمایش خبر

تاریخ انتشار: 1397/4/20 | ساعت: 12:00 | تعداد بازدید خبر: 103
image

برای نخستین بار در سطح مناطق 22گانه صورت گرفت: منطقه 17 تهران نخستین پایلوت برای همسطح سازی معابر/تعیین کد ارتفاعی سازه های جدید الاحداث در مرحله بر وکف

شهردار منطقه 17 از اجرای طرح تعیین کد ارتفاعی سازه های جدیدالاحداث در مرحله بر و کف برای نخستین بار در محله باغ خزانه و با هدف مناسب سازی معابر جهت تردد معلولین و جانبازان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، صبح امروز و با حضور  نمایندگان اداره کل معماری و ساختمان  و اداره کل تشکیلات و بهبود روشها معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری منطقه 17 طرح تعیین کد ارتفاعی سازه های جدیدالاحداث در محله باغ خزانه کلید خورد.

امیر محسنی با اعلام این خبر افزود: این اقدام در جهت تحقق زیست پذیری منطقه 17 در محله باغ خزانه آغاز شده تا معابر این محله برای تردد معلولین و جانبازان و سایر اقشار خاص قابل تردد و ایمن شود. همچنین « سیستماتیک شدن فرآیند تعیین رقوم کف و تکمیل آیتم های دستور نقشه» و « مناسب سازی هدایت آبهای سطحی به طور همزمان و جلوگیری از آب گرفتگی معابر» برخی دیگر از اهداف عملیاتی این طرح تعیین شده که به زودی نتایج حاصل از آن بررسی خواهد شد.

شهردار منطقه 17 با اشاره اهداف عملیاتی اجرای طرح تصریح کرد: با اجرای این طرح معابر سطح محدوده برای تردد همه شهروندان خصوصا اقشار خاص مناسب سازی شده و همچنین هزینه های مازاد حذف و کاهش هزینه جاری شهرداری تهران درخصوص مناسب سازی معابر را در پی خواهد داشت.

محسنی با اشاره به نظارت جدی بر اجرای این طرح گفت: بر اساس این طرح بنچ مارک ها با کدهای ارتفاع مبدأ در ابتدا ، انتها و فواصل معین در گذر ها نصب می شود تا مالکین پس از اخذ پروانه تخریب و نوسازی با استفاده از ماده 33 قانون نظام مهندسی و استفاده از خدمات مشاور مهندسین نقشه بردار ، کد ارتفاعی بصورت عملی در اجرای پروژه مشخص گردد.

 


انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج